Moderní nábytek pro Vás

Botníky

14.06.2009 09:36
Na šaty máme skříně, na prádlo prádelníky... a boty? Ty se zpravidla povalují v předsíni, protože nemáme tolik místa v botnících. I když problém je zpravidla jen v „organizaci". A nebo ve špatně zvoleném botníku? Zkusme se na možnosti rozličných botníků podívat trochu blíže.

 

Botníky

V čem děláme největší chybu? Botníky v předsíni slouží hlavně k ukládání sezonní obuvi, kterou nenosíme, a zabírají místo těm, co právě potřebujeme. Přitom zimní boty v létě a letní v zimě mohou být uklizené v komorách, ve vestavěných skříních a v nejhorším případě pro ně najdeme místo třeba pod postelí. Botníky za dveřmi se tím uvolní.

Prvním krokem, jak donutit rodinu k uklízení obuvi, je správné umístění botníku. Ten je dobré dát hned za dveře. Většina lidí se zouvá právě tam, a pokud nemá skříň na jejich uklizení po ruce, nechá je často ležet na zemi. Pokud umístíme botník na druhou stranu předsíně, může se také stát, že se někteří budou zouvat až u nich. A pošlapou při tom celou podlahu. Boty klidně postojí. Vymlouvat se na málo místa za dveřmi, není vždy na místě. Na trhu jsou totiž botníky s hloubkou menší než dvacet centimetrů. Boty se v nich skladují v koších umístěných našikmo či svisle.

Podobný systém lze najít i u hlubších skříněk, je to totiž praktické. Obuv odtud nejen nevypadává, ale člověk také získá lepší přehled bez jakéhokoli shýbání či lezení po kolenou. Pokud přece jen volíme botníky s klasickými policemi, je dobré si změřit na délku ty největší boty v domácnosti a podle toho zvolit hloubku skříňky. Velikost botníku bývá většinou kompromisem mezi počtem párů bot a volným místem. Pokud nebojujeme s místem, je dobré kupovat skříňky široké minimálně devadesát centimetrů. A také je dobré si nejprve změřit, kolik místa zabere jeden pár do šířky. Vyhneme se tak situaci, kdy na polici dáme dva páry a jednou samotnou botu. Při ranním spěchu v domácnosti to není moc praktické.

Pozor na vodu. V některých rodinách botníky nahrazují lavice, pod které se boty uklízejí. Je to praktické a levné. Ovšem pozor, pokud nad lavicí zároveň věšíme kabáty a třeba i deštníky, stačí jeden deštivý den a jedna návštěva, která si sem pověsí promáčený svršek a v horším případě i deštník a voda bude skapávat přímo do bot!

Vyhledávání

Kontakt

Celý pracovní tým e-shopu Nábytek-Moderní.cz +420 721 677 220

Erotické spodní prádlo, kalhotky, tanga, podprsenky, košilky, korzety levně, podvazky, punčochy, levné plavky, pyžama, noční košile, župany, punčochy, ponožky, moderní nábytek, botníky do malé předsíně, dětský nábytek, houpací sítě, závěsná křesla, jídelny, komody výprodej, knihovny nábytek, ložnice, matrace, nábytek z masivu, nábytek BRW, obývací pokoje, plastový nábytek, postele s úložným prostorem, ratanový nábytek, rustikální nábytek, sedací pytle, sedací soupravy, kožené sedací soupravy, skříně s posuvnými dveřmi, zahradní nábytek, levný nábytek, levné botníky, bytové doplňky a dekorace, český nábytek, dětský nábytek, dílenský nábytek, levné houpací sítě, jídelny, levné komody, konferenční stolky, koupelnový nábytek, levné kuchyně, kovový nábytek Bzenec, levné ložnice sestavy, levné matrace, nábytek z masivu, obývací pokoje, levné postele, rustikální nábytek bazar, levné sedací pytle, levné sedací soupravy, kožené sedací soupravy levné, levné skříně, levné stoly, levný zahradní nábytek, koupelny, vodovodní baterie, umyvadla, wc mísy, vany, elektronické bidety, sprchové kouty, sprchové vaničky, koupelnové doplňky, koupelnový nábytek výprodej, bojlery, radiátory, expanzní nádoby, levné spodní prádlo, dámské spodní prádlo, erotické prádlo, levné podprsenky, sportovní podprsenka, kalhotky, tanga, svatební spodní prádlo, topy, tílka, košilky, korzety, podvazky, saténové prádlo, bezešvé spodní prádlo, sportovní prádlo, pánské spodní prádlo, pánská tanga, pyžama, noční košile, župany, dětské spodní prádlo, plavky 2013, dívčí plavky, pro těhotné a kojící, nářadí, aku nářadí, auto nářadí, elektrické nářadí, kompresory, pneu nářadí, boxy na nářadí, brašny, nářadí Knipex, nýtovací kleště, ruční nářadí, dárky, dárky pro muže, dárky pro ženy, dárky k narozeninám, čokoládové dárky, dárek k výročí, svatební dary, dárky k svátku, erotické dárky, ptákoviny, vtipné dárky, dárky k valentýnu, dárky pro děti, vánoční dárky, levný nábytek, moderní nábytek, fitness výživa, nábytek z masivu, levné sedací soupravy, koupelnové doplňky, prádlo,