Moderní nábytek pro Vás

Matrace

14.06.2009 09:34

Zdravotní matrace

V posteli strávíme průměrně třetinu svého života. Měli bychom proto mít na zřeteli kvalitní postel, vhodnou matraci, případně lůžkový rošt. Předpokladem zdravého spaní je hygiena postele, která zaručuje obnovu imunitního systému. Postel má být vzdušná, aby nebyla útočištěm bakterií a roztočů. Rozumnou volbou se ukázaly například postele z přírodních materiálů, jako jsou borovice, dub apod. Představujeme širokou nabídku postelí různých designů, které můžeme zařadit mezi  ty "bezpečné". Postele z masivu, patří již mezi ekologický výrobek. Mezi postele velmi praktické a pohodlné, můžeme uvést například postele společnosti Intermeble.

Zdravé lůžko poznáme hlavně podle toho, jak se nám v něm spí. V posteli strávíme zhruba třetinu dne, zaměříme se proto především na výběr vhodné postele.

Předpokladem správného držení páteře je anatomicky správná podpěra těla. Měkké lůžko způsobuje prohýbání páteře do oblouku a nadměrné napínání svalů. Tvrdá postel nesprávně podepírá ramenní a kyčelní klouby a stlačuje meziobratlové ploténky. Dobrá postel musí být vždy přizpůsobena naší výšce a váze s ohledem na náš zdravotní stav. Důležitým je samozřejmě finální výběr matrace.

Důležitá je i hygiena postele

Druhým předpokladem zdravého spaní je hygiena postele, která zaručuje obnovu imunitního systému. Postel má být vzdušná, aby nebyla útočištěm bakterií a roztočů. Má se skládat z několika vrstev, volně položených přes sebe. Jen tak zajistíme dostatečné větrání a hygienu lůžka. Velmi důležitým je rovněž výběr materiálů lůžkovin. Představujeme Vám lůžkoviny z přírodních materiálů, lůžkoviny z vlny. Protože se v noci potíme, s čistotou lůžka souvisí i použitá textilní vlákna, nejlépe přírodní (vlna, bavlna) s možností praní nebo čištění. Zdravé spaní se prodraží, ale vložené finance se nám několikanásobně vrátí v potřebné regeneraci organismu a dobré náladě. A co víc ? Například vlněné lůžkoviny nám v dlouhých zimních dnech ušetří spoustu financí za zbytečné placení energie.

Zdravé spaní se prodraží
Investice do zdravého spaní se nám několikanásobně vrátí v potřebné regeneraci organismu a dobré náladě. Na trhu je několik druhů matrací a lůžkových roštů, mezi nimi lze snadno rozpoznat i takzvanou zdravotní matraci. Zdravotní není každá matrace, kterou výrobci jako zdravotní označují. Nejjednodušším a nejrychlejším vodítkem je údaj o sazbě DPH. Jen zdravotní matrace s certifikátem mají sníženou sazbu z 19 na devět procent.

Skutečná zdravotní matrace je určena pro zmírnění konkrétních zdravotních obtíží, může být například antialergická, může působit proti proleženinám nebo být speciálně upravena pro pacienty dlouhodobě upoutané na lůžko.
V případě, že se člověk rozhodne koupit zdravotní matraci, měl by si především uvědomit, že matrace sama o sobě neléčí. Označení "zdravotní" ukazuje jen kvalitu a výhody výrobku.

Vyhledávání

Kontakt

Celý pracovní tým e-shopu Nábytek-Moderní.cz +420 721 677 220

Erotické spodní prádlo, kalhotky, tanga, podprsenky, košilky, korzety levně, podvazky, punčochy, levné plavky, pyžama, noční košile, župany, punčochy, ponožky, moderní nábytek, botníky do malé předsíně, dětský nábytek, houpací sítě, závěsná křesla, jídelny, komody výprodej, knihovny nábytek, ložnice, matrace, nábytek z masivu, nábytek BRW, obývací pokoje, plastový nábytek, postele s úložným prostorem, ratanový nábytek, rustikální nábytek, sedací pytle, sedací soupravy, kožené sedací soupravy, skříně s posuvnými dveřmi, zahradní nábytek, levný nábytek, levné botníky, bytové doplňky a dekorace, český nábytek, dětský nábytek, dílenský nábytek, levné houpací sítě, jídelny, levné komody, konferenční stolky, koupelnový nábytek, levné kuchyně, kovový nábytek Bzenec, levné ložnice sestavy, levné matrace, nábytek z masivu, obývací pokoje, levné postele, rustikální nábytek bazar, levné sedací pytle, levné sedací soupravy, kožené sedací soupravy levné, levné skříně, levné stoly, levný zahradní nábytek, koupelny, vodovodní baterie, umyvadla, wc mísy, vany, elektronické bidety, sprchové kouty, sprchové vaničky, koupelnové doplňky, koupelnový nábytek výprodej, bojlery, radiátory, expanzní nádoby, levné spodní prádlo, dámské spodní prádlo, erotické prádlo, levné podprsenky, sportovní podprsenka, kalhotky, tanga, svatební spodní prádlo, topy, tílka, košilky, korzety, podvazky, saténové prádlo, bezešvé spodní prádlo, sportovní prádlo, pánské spodní prádlo, pánská tanga, pyžama, noční košile, župany, dětské spodní prádlo, plavky 2013, dívčí plavky, pro těhotné a kojící, nářadí, aku nářadí, auto nářadí, elektrické nářadí, kompresory, pneu nářadí, boxy na nářadí, brašny, nářadí Knipex, nýtovací kleště, ruční nářadí, dárky, dárky pro muže, dárky pro ženy, dárky k narozeninám, čokoládové dárky, dárek k výročí, svatební dary, dárky k svátku, erotické dárky, ptákoviny, vtipné dárky, dárky k valentýnu, dárky pro děti, vánoční dárky, levný nábytek, moderní nábytek, fitness výživa, nábytek z masivu, levné sedací soupravy, koupelnové doplňky, prádlo,