Moderní nábytek pro Vás

Obývací stěny

14.06.2009 09:32

Obývací stěny

Monstrózní obývací stěny z dob normalizace se nového milénia ve výrobě naštěstí nedočkaly. Přežívají pouze coby ohrožený druh nábytku v obývácích některých seniorů. Ve většině domácností je vytlačily subtilnější systémové sestavy a stále oblíbenější solitérní nábytek. V poslední době se však do obývacích pokojů vracejí stěny, které leckomu mohou připomínat právě zasloužilé „padesátnice". Že by comeback? Nikoli, jde pouze o podobný design. Při podrobnějším seznámení zjistíme podstatné rozdíly.

Větší variabilita
Jedním z nejdůležitějších rozdílů, kterými se dnešní systémové stěny liší od sestav vyráběných ve zmíněných desetiletích, je jejich variabilita. I vzhledově velmi podobné stěny se od svých předchůdkyň liší především tím, že volba jednotlivých komponent záleží pouze na nás. Nabízíme modulové systémy, kde si můžete sestavit vlastní obývací stěnu dle svých potřeb a vkusu. Na nás záleží, zda stěna bude hrát především roli knihovny či zda si ji poskládáme například z úložných prostor na hi-fi techniku, DVD či rodinné stříbro v podobě porcelánu po babičce. Do stěny může být zakomponováno i počítačové pracoviště. Stejně tak rozhodujeme, kam umístíme televizor.

Změnila se i koncepce dnešních stěn - vrchní komponenty jsou většinou závěsné a dolní mívají stojací provedení. Stěny ale mohou mít i podobu dřevěných panelů, na které se zavěšují vybrané skříňky a poličky...

Co stěny nosí?
Obývací stěny se nejčastěji vyrábějí z mdf desky, která se nejčastěji „obléká" do dýhy. V jejím případě ustupují do pozadí exotické dřeviny, ve větší míře přežívá pouze wenge. Ze světlých dřevin se největší oblibě těší například ořech, ale především bělené duby.

Kromě zmíněné dýhy se při povrchové úpravě vybavení obývacího pokoje stále častěji uplatňuje různobarevný lak, který se aplikuje v pěti až dvanácti vrstvách. Náročné úpravy není třeba se obávat - ta v případě laku, stejně jako například nerezu, je snadná, i když by měla být častější. Stálicí, co se týče výrobního materiálu, představuje u obývácích stěn masivní dřevo.

Ke změně došlo u používaného skla, kterému v sestavách stále připadá důležitá role. Pískované či mléčné sklo ustoupilo sklu podlakovanému, přičemž barva laku je většinou shodná s barvou laku použitého na mdf desce nebo s ní naopak kontrastuje. Podlakované sklo se často kombinuje s čirým.

Snadnější manipulace

Přestože na dnešních obývacích stěnách málokdy najdete úchytky (pokud ano, jsou velmi nenápadné), umožňují podstatně lepší manipulaci než stěny z minulého století. U sestav se většinou používá prakticky stejné kování jako v kuchyních, stejně jako vyklápěcí sklápěcí dvířka. Také zásuvky jsou nejčastěji plněvýsuvné, což umožňuje dokonalý přehled o uložených předmětech a značně usnadňuje údržbu.

Zajímavým prvkem je na např. posuvná část stěny, za kterou je instalován televizor. Pokud ho zrovna nesledujete, je stěna zasunuta, tvoří jednolitý povrch s ostatní plochou sestavy. Tyto zasunovací díly mívají často automatické ovládání.

Důležitá role v moderních systémových sestavách připadá světlu, které má své místo jak v otevřených, tak i uzavřených komponentách.

Vyhledávání

Kontakt

Celý pracovní tým e-shopu Nábytek-Moderní.cz +420 721 677 220

Erotické spodní prádlo, kalhotky, tanga, podprsenky, košilky, korzety levně, podvazky, punčochy, levné plavky, pyžama, noční košile, župany, punčochy, ponožky, moderní nábytek, botníky do malé předsíně, dětský nábytek, houpací sítě, závěsná křesla, jídelny, komody výprodej, knihovny nábytek, ložnice, matrace, nábytek z masivu, nábytek BRW, obývací pokoje, plastový nábytek, postele s úložným prostorem, ratanový nábytek, rustikální nábytek, sedací pytle, sedací soupravy, kožené sedací soupravy, skříně s posuvnými dveřmi, zahradní nábytek, levný nábytek, levné botníky, bytové doplňky a dekorace, český nábytek, dětský nábytek, dílenský nábytek, levné houpací sítě, jídelny, levné komody, konferenční stolky, koupelnový nábytek, levné kuchyně, kovový nábytek Bzenec, levné ložnice sestavy, levné matrace, nábytek z masivu, obývací pokoje, levné postele, rustikální nábytek bazar, levné sedací pytle, levné sedací soupravy, kožené sedací soupravy levné, levné skříně, levné stoly, levný zahradní nábytek, koupelny, vodovodní baterie, umyvadla, wc mísy, vany, elektronické bidety, sprchové kouty, sprchové vaničky, koupelnové doplňky, koupelnový nábytek výprodej, bojlery, radiátory, expanzní nádoby, levné spodní prádlo, dámské spodní prádlo, erotické prádlo, levné podprsenky, sportovní podprsenka, kalhotky, tanga, svatební spodní prádlo, topy, tílka, košilky, korzety, podvazky, saténové prádlo, bezešvé spodní prádlo, sportovní prádlo, pánské spodní prádlo, pánská tanga, pyžama, noční košile, župany, dětské spodní prádlo, plavky 2013, dívčí plavky, pro těhotné a kojící, nářadí, aku nářadí, auto nářadí, elektrické nářadí, kompresory, pneu nářadí, boxy na nářadí, brašny, nářadí Knipex, nýtovací kleště, ruční nářadí, dárky, dárky pro muže, dárky pro ženy, dárky k narozeninám, čokoládové dárky, dárek k výročí, svatební dary, dárky k svátku, erotické dárky, ptákoviny, vtipné dárky, dárky k valentýnu, dárky pro děti, vánoční dárky, levný nábytek, moderní nábytek, fitness výživa, nábytek z masivu, levné sedací soupravy, koupelnové doplňky, prádlo,